Zeytinyağının Saçlar Üzerindeki Mucizevi Etkisi

Zeytinyağı harika özellikleri ile bilenen mucizevi bir besin kaynağıdır. Zeytin ağaçları çoğunlukla Akdeniz bölgesinde yetişmesine rağmen, zeytinden çıkarılan bu yağ tüm dünyada pek çok alanda kullanılmaktadır. Ancak pek çok insan, zeytinyağının cilt ve saç için sağladığı faydaların farkında değildir. Zeytinyağı saçların uzamasında oldukça etkilidir.

Sağlıklı saçlar, sağlıklı bir saç derisinin bir yansımasıdır. Eğer saç dökülmesi yaşıyorsanız, bu durum saç derinizin bir rahatsızlığından kaynaklanıyor olabilir. Saç derinizi besleyici ve onarıcı yağlar kullanmanız gerecektir. Zeytinyağı da en besleyici yağlardan biridir. Bu etkisini içinde bulundurduğu antioksidanlardan alır.

Zeytinyağı Saç Üzerinde Nasıl Etki Eder?

Zeytinyağı ile saç ve saç derisine masaj yapmak saç köklerine kan akışını artırır. Saç köklerinin daha sağlıklı olmasına, saç tellerinin daha kalın ve daha güçlü büyümesine yardımcı olur.

Zeytinyağı, saç derisini nemlendirmek için harika bir yöntemdir ve saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri olan kepeklenmeyi önler.

Zeytinyağı, saç köklerini ve saç uçlarını güçlendirmeye yardımcı olan tekli doymamış yağ asitlerinden oluşur.

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanmalıdır?

Zeytinyağını saça uygulamanın en basit yolu saç derisine nazikçe masaj yapmaktır. Bu yöntem aynı zamanda saç derinizdeki kan akışını hızlandırarak saç gelişiminize daha fazla etki eder.

Saç Dökülmesi İçin Kafa Derisi Masajı

Zeytinyağını uygulamanın bir başka yolu da saçlarınıza direkt sürmektir. Yıpranmış saç uçlarınızı eski sağlığına kavuşturacak bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zeytinyağına ek olarak badem yağı, kafut veya hint yağı kullanarak bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışım saç gelişiminizi daha etkili kılacaktır.