Saç Dökülmesi Sorunu

Saç Dökülmesi Sorunu

saç dökülmesi

saç dökülmesi

Saç dökülmesi birçok kişinin kâbusu niteliğindeki bir sorun olmaktadır. Günümüzde kadın ve erkek, pek çok kişi bu sorun ile mücadele etmektedir. Her bireyse farklı nedenlere bağlı olarak yaşanana seyrelme ve dökülme problemleri, neyse ki tedavi edilebilir, geçici bir problem olmaktadır. Hem dökülme ve seyrelme şeklinde görülen saç problemleri hem de kellik ve bölgesel saç eksiklikleri uygulanacak yöntemler sayesinde tedavi edilebilmektedir.

  • PRP yöntemi
  • Mezoterapi
  • Saç Ekimi gibi tedavi metotları günümüzde uygulanabilen saç tedavi yöntemleri olmaktadır. Bu yöntemler aracılığı ile saç sorunlarına çözümler getirilebilmektedir.

PRP yöntemi ve saç mezoterapisi yönteminde amaç saç çıkışını arttırmak ve saçların gürleşmesini sağlamak, aynı zamanda da dökülmelerin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Bu yöntem kadınlar ve erkekler üzerinden uygulanabilir nitelikte birer yöntem olmaktadır. Ancak büyük çoğunlukla kadın hastalar tarafından tercih edilmektedir. Nitekim her kadın gür ve güçlü saçlara kavuşmak istemektedir. Bu yöntemlerle de gür ve güçlü saçlara kavuşmak mümkün olabilmektedir. Saç ekim yöntemi de saç derisi üzerinde saç çıkışını sağlamak ve kelliği ortadan kaldırmak amacı ile kullanılmaktadır. Bilindiği gibi kellik erkeklerin yaşadığı bir sorun olmaktadır. Bu yöntem de erkek hastalar üzerinde kullanılmakta e olumlu olarak sonuçlandırılabilmektedir.

Saç Dökülmesine Karşı Alınacak Önlemler

Saç dökülmeleri, tedavi edilmesi gereken bir durumu oluşturmaktadır. Günlük hayatta 100 tele yakın saç dökülmeleri yaşanabilirken bu durumun artışı da olabilmekte ve bu noktada tedaviye ihtiyaç duyulabilmektedir. Tedavisi süren hasta, tedavi sürecine destek amaçlı birtakım önlemler alabilir ve bu önlemlerle tedaviyi destekleyebilir.

  • Tüketiliyorsa alkol ve sigaranın bırakılması
  • Beslenme düzenini olumlu yönde değiştirme
  • Mümkün olduğunca stressiz yaşama
  • Uyku saatlerini düzenleme
  • Saç tipine uygun ve kaliteli saç temizleme ve bakım ürünleri kullanma gibi önlemler alınarak sağlıklı saçlara kavuşulabilir.