Saç Dökülmesi İçin Uygulanan Tedaviler

 

Saç Dökülmesi İçin Uygulanan Tedaviler

 

Saç dökülmeleri, birçok nedenden ötürü yaşanabilen, kadın, erkek ve farklı yaşıtlarda birçok bireyin yaşayabildiği bir çeşit hastalık olmaktadır. Bu durumu yaşayan birçok birey hem fiziksel hem de psikolojik açıdan zarar görebilmektedirler. Tabii bunlar yaşanmadan, uygun tedavi belirlenip uygulanarak da bu soruna çözüm getirilebildiği bilinmelidir. Kişilerin alacağı çeşitli önlemler, doktorlar tarafından uygulanan tedaviler, sorunun çözümünü sağlayacak ve bireyi mutlu edecek sonucu sağlayacaktır.  Burada önemli olan saç dökülmesi sorununun neden yaşandığı olmaktadır. Nitekim alınacak önlemlerin bilinmesi, uygun tedavinin belirlenebilmesi, saç dökülme nedeninin bilinmesi sağlanabilir.

  • Alkol ve sigara kullanan bireyler
  • Yeteri kadar beslenemeyen ya da düzensiz ve sağlıksız beslenenler
  • Uyku sorunu yaşayanlar
  • Saç dökülmesine yol açabilecek ilaçları kullanmak durumunda olanlar
  • Çeşitli fiziksel hastalıklara sahip olanlar
  • Depresyon, panik bozukluk gibi psikolojik hastalıklar ya da kişisel sorunlar yaşayanlar
  • Ailesinde saç dökülme hikâyesi olanlar, bu problemle daha sık karşılaşabilmektedir.

Bu nedenlerin tespiti ile gerekli önlemler alınabilir ve uygun tedavi seçiminde bulunularak saç problemlerine kalıcı çözümler getirilebilir.

Saç Problemlerinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Saç problemlerini tıbbi yolla çözüme kavuşturacak bireyler, doktorlarının önerileri ile tedavilerini yürütebilirler. Kadın veya erkek saç derisinde yaşanan problemlerin türüne göre belirlenen tedaviler uygulamaya koyulduğunda, tedavinin gelişim durumuna göre en kısa sürede sonuç elde edilebilecektir.

  • PRP Yöntemi
  • Saç Mezoterapisi Yöntemi
  • Saç Ekimi gibi birçok yöntem tedaviyi sağlayacak yöntemler arasında olmaktadır.

Bu yöntemler içerinde bulunan prp saç tedavisi yöntemi ile saçlara enjekte edilen ilaç, saç çıkışını sağlayacak ve kişinin gür ve sağlıklı saç derisine kavuşmasını sağlayacaktır. Bu yöntem seanslar aracılığı ile uygulanmaktadır. Seans sayısı da saç dökülme problemine ve bireye göre değişim göstermektedir. Uygulama şekli prp yöntemine benzeyen mezoterapi yöntemi ile de saç çıkışı ve oluşumu sağlanabilmektedir. Tabii yöntem uygulaması bakımından birbirlerine benzer özelliklere sahip olsalar da iğne atışları için kullanılan ilaç bakımından birbirlerinden ayrılırlar. Ancak her iki yöntemin de olumlu sonuçlar sağlayacağından emin olabilirsiniz. Üstelik mezoterapi yöntemi saç dışında da olumlu sonuçlar sağlayabilmektedir. Cilt üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır.

Saç sorunu kellik düzeyinde olan bireyler için de özel bir yöntem bulunmaktadır. Saç ekim yöntemi olarak bilinen yöntem ile saç derisi üzerinde saç eklemesi yapılabilmektedir. Bu yöntemin farklı özel uygulamaları bulunmaktadır. Uygulamanın nasıl sağlanacağı, doktorların muayenesi sonrasında belirlenecektir. Saç ekimleri sonrasında herhangi yapay bir görüntü de olmayacaktır. Oldukça doğal bir saç görünümüne sahip olabilme hayalinizi gerçekleştirebilecek nitelikte bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Bahsetmiş olduğumuz tüm tedavilerin artıları bulunmaktadır. Sizlere istediğiniz görünümü verebilecek niteliklerde tedaviler olduğu aşikârdır. Önemli olan saç dökülmesi sorununda kullanılacak uygulamanın alanında uzman doktorlar tarafından yerine getirilmesidir.