Saç Dökülmesi İçin Kafa Derisi Masajı

Saç derisine masaj yapmak kan akışını artırılmasını sağlar. Kafa derisine masaj yapmak, ovmak, yoğurmak ve parmak ya da ellerle baskı uygulamak saç dökülmesinin önüne geçmek için size yardımcı olacaktır.

Eğitimli bir masaj terapisti tarafından saç dökülmesi için yapılan masaj, saç köklerine kan akışını artıracak, saç derisini düzenleyerek saç köklerinizin gücünü artıracaktır. Aynı zamanda rahatlamaya yardımcı olacak ve stresinizi azaltacaktır. Masaj sırasında yapılan ovma işlemi cildi ısıtır ve kan damarlarını açar, böylece kan akışını arttırır. Kıl folikülüne artan kan akışı, besin alımının artmasına neden olur. Tüm saç köklerinin büyümesi için yeterli bir besin kaynağına ihtiyacı vardır. Masaj sayesinde hormon seviyelerinde de değişiklikler olur. Azalan stres hormonu seviyeleri, vücudun verimliliğini artırır ve daha sağlıklı çalışmasına izin verir ve bu da saç köklerinin saç çıkarma yeteneğini arttırır.

Saç derisi masajı sırasında besleyici yağların kullanılması; saç derisini, saç kökünü ve saçı yumuşatıp rahatlamasına yardımcı olur. Özellikle kepekli ve kuru ciltlerde saç büyüme sürecini yavaşlatacak durumların önüne geçmektedir. Besleyici yağlar ile yapılan masaj, saç dökülmesini azaltmanın yanı sıra, kırılan ve yıpranmış saç tellerine de bakım yapmaktadır.

Alopesi Areata hastalığının tedavisinde aromaterapinin etkinliği son yıllarda üzerinde araştırma yapılan bir konudur. Yapılan bir araştırmada saç dökülmesi yaşayan 86 kişinin kafa derisine besleyici yağlar kullanılarak masaj yapılmıştır. Kullanılan yağlar jojoba yağı, üzüm çekirdeği yağı, lavanta yağı, sedir ağacı yağı, kekik ve biberiye yağıdır. Uygulanan aromaterapinin saç dökülmesini azalttığı ve saç büyümesine yardımcı olduğu gözlenmiştir.

Saç derisindeki kan akışını uyarmaya ve sağlıklı saç uzamasını desteklemeye ek olarak, saç derisine yapılan masaj yatıştırıcıdır ve uyku düzeninin sağlanmasıyla birlikte baş ağrılarının önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Saç Dökülmesi Tipleri İçin Tıklayınız