Saç Dökülmemesi İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

Saç Dökülmemesi İçin Bitkisel Tedavi Önerileri

Saç dökülmesi herkesi üzen ve dökülmemesi için araştırdığımız rahatsızlıklardan birisidir. Erkekler için diğer bir rahatsızlık verici durum, gençlik zamanlarında seyrek sakal çıkmasıdır. Gençler bu dönemlerde takıntı yaparak sakal çıkmayan ve seyrek olan bölgeye sarımsak sürerek sakallarını çıkartmaya çalışırlar. Sarımsak bitkisinin sakal çıkarmada etkisi olması sonucu saç içinde yararlı olabileceği üzerinde durularak araştırmalar devam etmiştir. Son yıllarda sarımsak özlü şampuanlar üretilerek sarımsağın saçlar için ne kadar yararlı olduğu anlaşılmıştır. Şampuanlarda sarımsak kokusunu kaybetmek için içeriğine güzel kokular eklenmiştir. Sarımsak özlü şampuanlar saçları besleyerek daha sağlıklı ve gür olmasını sağlamıştır.

Sarımsak özlü şampuanları dikkatli ve düzenli kullanmak, saçınızın daha çabuk uzamasını ve daha gür olmasını sağladığı gibi doğal bakım olması nedeniyle saçlarınızı kimyasal maddeler içeren ürünlerden uzaklaştırmış olacaksınız. Saçlarımızın gür ve sağlıklı olması herkes için çok önemlidir. Saçlarımız dışarıya karşı bizleri temsil eden güzel gösteren, bizleri değiştiren bir eklentimizdir. Saçlarımızı farklı renklerde boyayarak bütün dikkatleri üzerimize çekebiliriz.

Saç dökülmemesi için bitkisel tedavi önerileri yapmadan önce dikkat etmemiz gereken konular bulunmaktadır. Saç dökülmemesi için saçlarımızı devamlı temiz tutmalı ve yıpratıcı etkenlerden uzak durmalıyız. Saçlarımız için düzenli bakım yapılmazsa yıpranan saç dökülmeye başlar. Saçlarımızın dökülmemesi, uzun ömürlü, sağlıklı ve güçlü olması için düzenli bakım yapmalı ve kurularken eziyet etmemeye, tararken yıpratmamaya özen göstermeliyiz.

Saç dökülmemesi için bitkisel tedavi önerileri 

Saç dökülmesini önlemek için bitkisel tedavi

Saç dökülmesini önlemek için bitkisel tedavi

Saçlarınızın dökülmemesi için hindistan cevizi yağı ve zeytin yağını karıştırıp saç diplerine masaj yaparak yediriyoruz. Saç derisinine uyguladığımız karışımın etkili olması için 1 saat bekliyoruz ve normal sıcaklıkta su ile yıkayarak saçımızı yağdan arındırıyoruz.

Saç dökülmesini önlemek için bitkisel tedavi yöntemlerinden biriside, sardunya yaprağı alarak sıcak su içerisinde bekletiyoruz. Yaklaşık 1 saat sıcak suda beklettiğimiz sardunya yaprağının süzerek suyuyla saçımızı yıkıyoruz. Her 3 günde bir sardunya yaprağının suyuyla yıkadığımızda, saçımızın daha gür daha sağlıklı ve güçlü olduğunu, dökülmediğini gözlemleyebiliriz.

Saçlarımızın dökülmemesi için yapılabilecek bitkisel tedavilerden biride, yeşilliklerden marulu ezerek üzerine ıspanak suyu ekleyip ortaya çıkan karışımı saçlarımıza uygulayarak, saç dökülmesini önleyebiliriz. Ispanak ta bulunan A, C, K vitaminleri ve potasyum, magnezyum, demir ve kalsiyum yeni hücreler meydana getirerek daha uzun ömürlü kök hücreleri oluşmasına katkıda bulunacaktır.