Saç Dökülmelerini Önlemede En Yeni Yöntemler

Saç Dökülmelerini Önlemede En Yeni Yöntemler

Saç dökülmeleri, birçok etkene bağlı olarak yaşanabilecek bir durum olmaktadır. Bu olumsuz durumun nedeni için pek çok etkenden bahsedebiliriz. Bu etkenler bireylerin sağlık durumlarından doğabilecek olan etkenler olmakla beraber, yaşamsal sebeplerden doğan etkenler de olabilmektedir. Saç dökülmesine neden olan etkenin ne olduğunun

prp ve saç mezoterapisi

prp ve saç mezoterapisi

tespit edilmesi ve gereken önlemlerin alınması sorunun ortadan kalkması sağlayabilecektir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişi erkek ya da kadın olabilir. Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin tedaviler herkese uygulanabilmektedir. Tabii bu sorunu yaşamakta olan bireyler yalnızca tedavilerden sonuç beklememeli, kişisel anlamda da gerekli önlemleri almalıdır.

  • Sağlıklı beslenme
  • Yeterli oranda su tüketimi sağlama
  • Sigara ve alkolden uzak durma
  • Stresten uzak kalmaya çalışma
  • Saç için doğru bakım ürünlerini seçme ve kullanma, bireylerin saç problemleri için dikkat etmesi ve sağlaması gereken etkenleri teşkil etmektedir.

Uygun saç dökülmesi tedavisi uygulanarak ve gerekli önlemler alınarak mümkün olan en kısa süre içerisinde sorunun çözümü sağlanacaktır.  Saçlar için uygulanabilen tedavilere bakacak olursak karşımıza birkaç seçenek çıkacaktır.

  • Prp ve saç mezoterapisi
  • Saç Ekimi
  • İlaçla tedavi
  • Bitkisel tedavi yöntemleri, saç tedavi yöntemleri olarak uygulanabilmektedir.

PRP ve Saç Mezoreterapi Yöntemleri

Saçlarındaki seyrelmelerden, güçsüz saç yapılarından şikayetçi olanlar, erkek tipi saç dökülmesi problemini yaşamakta olanlar için tercih edilen yöntemlerden prp ve saç mezoterapisi yöntemleri olmaktadır. Bu yöntemlerden prp yönteminde hastanın kendi saç hücreleri kullanılmaktadır. Saç derisinden alınan hücre işlenerek saçsız ve sorunlu alana enjekte edilecektir. Hastadan alınan kanın işlenerek uygulandığı bu yöntemde seans aralıkları esastır. Seans sayıları hastanın saç derisinin durumuna göre değişim gösterecektir. Bir başka yöntem ise saç mezoterapisi yöntemi olmaktadır. Cilt konusunda sağladığı başarıların yanı sıra saç üzerinde de etkili olduğu söylenebilir. Saç mezoterapisinin uygulama şekli ve seans durumları da prp ile benzer nitelikli olmaktadır. Her iki yöntem ile de gür ve sağlıklı saçlara kavuşabilmek olası olmaktadır. Sonuçların durumu da yine hastaya ve hastanın beklentilerine göre değişim gösterebilecektir. Bunda bireylerin yaşam kalitesindeki düzenlemelerinde etkisinin olduğu unutulmamalıdır.