Saç Dökülmelerine Çözüm Getirecek En İyi Yöntemler

Saç Dökülmelerine Çözüm Getirecek En İyi Yöntemler

saç dökülmeleri

saç dökülmeleri

Saçların zayıflaması, kırılıp dökülmesi, kellik gibi problemler yıllardır gerek kadın gerekse erkek saç derisinde görülmekte olan bir problem olmaktadır. Bu problemin yaşam koşulların zorlaşması ve bireylerin sağlıklarına önem vermemesi sebebi ile daha da artmış olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim saçlar, yalnızca bakım ürünleri ile değil, beslenme ve yaşam koşulları ile de beslenmektedir. Bu sebeple hem bireysel hem de tıbbi önlemler alınmalı ve problemlerin önüne geçilmelidir. Tabii birkaç saç telinin dökülüyor olması saç dökülmesi probleminin yaşandığını göstermez. Günde 100 telden ileri olan dökülmeler için bu problemden söz etmekteyiz. Şayet bu durumla karşı karşıya iseniz, vakit kaybetmeden gerekli önlemleri almanız gerekecektir. Bu sayede ileri dökülme sorunları yaşamayacak fiziksel ya da psikolojik açıdan olumsuzluklar yaşamayacaksınız. Alacağınız önlemlere bakacak olursak kişisel ve tıbbi önlemlerden söz edebiliriz. Her iki de saç probleminin kalıcı çözümü için gerekli olan önlemleri teşkil etmektedir. Peki, saç dökülmesi sorununda alınabilecek kişisel önlemler nelerdir?

  • Saçlar için doğru ürünleri kullanmak
  • Sigara ve alkolden uzak durmak
  • Saç için gerekli olan vitaminleri içerecek besinler tüketmeye gayret etmek
  • Bol su tüketimini sağlamak, alabileceğiniz kişisel önlemler arasında olmaktadır. Bu saç dökülme önlemleri dikkate alındığı halde yine aynı sorun yaşamaya devam ediyorsa yapılacak tek şey doktora danışmak olacaktır.

Unutulmamalıdır ki saç problemleri çözümü olan durumları ifade eder.

Saç Dökülmesinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmeleri, saçlardaki seyrelme ve kırılmalar, bölgesel açılmalar, erkek tipi dökülmeler ve kellik olarak adlandırılan bu problemlerin her birine hitap edebilecek ve onlara çözüm üretebilecek potansiyele sahip olmaktadır. Tedaviler doktorlar tarafından uygulanmakta ve kadın ve erkeklerin saç dökülme sorunlarına kalıcı nitelikte çözümler getirebilmektedir.

  • Saç ekim yöntemleri
  • Prp ile saç tedavisi
  • Saç mezoterapisi ile saç tedavisi gibi yöntemler saç tedavi yöntemleri olarak hastalar üzerinde uygulanmaktadır.

Saç ekim yöntemleri, erkek hastaların bölgesel ve genel saç açılma problemlerine çözüm getirebilecek nitelikte olmaktadır. Gerekli ön muayene yapıldıktan sonra hasta için en uygun saç ekim yöntemi belirlenecek ve saç derinse kalıcı çözüm getirilebilecektir.

Prp ve saç mezoterapisi yöntemleri, kadın ve erkek hastalara uygulanabilen, genellikle saçlardaki açılmaları, seyrelmeleri çözebilecek nitelikte olan bir yöntem olmaktadır. Bu yöntemler seanslar esas alınarak uygulanmaktadır. Seansların kaç defa uygulanacağı hastanın saç derisinin tedaviye verdiği cevap belirleyecektir. Yöntemler iğne atışlarının saç derisine uygulanması ile gerçekleşmektedir. Prp yöntemi uygulamasında hastanın kendi saç kökleri alınıp işlenerek saçlı deriye uygulama yapılır. Saç mezoterapisinde de bu işlem için özel ilaç kullanılır. Her ne kadar ilaç kullanım şekilleri farklı olsa da uygulama şekilleri ve sağladığı başarılı sonuçlar ile benzer saç tedavi yöntemleri olduklarını rahatça ifade edebiliriz.