Saç Dökülmeleri

saç dökülme tedavisi

saç dökülme tedavisi

Saç Dökülmeleri, Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmeleri, farklı yaş gruplarında, kadın ve erkeklerde görülebilmekte olan bir hastalık olmaktadır. Bu hastalık saçların seyrelmesi, azalması ve kellik gibi şekillerde görülebilmektedir. Azalma ve seyrel şeklindeki problemler kadınlarda görülürken, kellik sorunu erkeklerde görülmektedir. Cinsiyet, saçtaki problem ne olursa olsun, her biri için özel tedaviler bulunmakta ve uygulanmaktadır. Önemli olan saç sorunun tespit edilmesi ve ona uygun bir tedavinin tercih edilebilmesidir. Nitekim problem kaynağı bulunmadan çözüme ulaşmak mümkün olmayabilir. Saç dökülmesi sorunlarının altında yatan nedenlere bakacak olursak pek çok neden sıralayabiliriz.

  • Sağlıksız ve düzensiz beslenme
  • Sigara ve alkol kullanımı
  • İlaç kullanımı
  • Çeşitli hastalıkla ve onlara uygulanan tedaviler
  • Genetik kaynaklı nedenler gibi pek çok neden, saç dökülmelerinin yaşanmasına neden olabilmektedir.

Bunların ortadan kaldırılması ve gerekli tedavilerin uygulanması, saç sorunlarına çözüm getirebilecektir. Sonuç olarak saç sorununu ileri düzeyde de olsa çözümü olabilecek nitelikte bir hastalık olmaktadır. Önemli olan önlemlerin alınması ve tedavilerin uygulanması olmaktadır.

Saç Dökülmesinde En Etkili Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesi sorunu çözülebilecek nitelikte sorun olmaktadır. Bu sorunun tespiti halinde uygun tedavi seçimi yapılıp uygulanabilecek ve soruna kökten bir çözüm getirilebilecektir.

  • Saç Ekim Yöntemi
  • PRP Yöntemi
  • Saç Mezoterapisi gibi yöntemler, saç tedavilerinde uygulanabilen ve en etkili saç tedavisi yöntemi olmaktadır.

Bu yöntemlerden her biri farklı şekillerde uygulanmakta ve saç sorunu yaşamakta olan kadın ve erkeklerin bu sorunları çözümlenmektedir.

Saç ekim yöntemi, erkek hastaların kellik problemlerini çözebilmek adına geliştirilmiş bir yöntem olmaktadır. Bu yöntem hem bölgesel saç dökülmeleri hem de kellik sorunu için kullanılabilir. Her iki sorunun çözümünü de sağlayabilecek özellikte bir tedavi yöntemi olmaktadır. Bu tedavi ile saç ekimi sağlanmakta ve saçsız deri, ekilen saçlarla kapatılmaktadır.

Saç mezoterapisi ve prp yönteminde ise saç derisinin güçlendirilmesi, daha güçlü ve gür saçların çıkışı sağlanmaktadır. İğne ile uygulanmakta olan bu tedaviler, zayıf ve ince telli saça sahip olanlar, dökülme sorurunu yaşayanlar faydalanabilmektedir. İğne içerisine yerleştirilen özel yapım ilaçlar, sorunlu bölgeye atışlar halinde uygulanır. Bu atışlar farklı sayı aralıklarında olabilmektedir. Ayrıca seanslar şeklinde uygulanmakta olan bir tedavi şekli olmaktadır. Ne kadar atış yapılacağı, atış yapılacak saç bölgesi ve seans sayısı muayene sonrasında, doktorlar tarafından belirlenebilmektedir. Her iki yöntem sonrasında da günlük hayata devam edebilmek mümkün olabilmektedir. Bu yöntemleri, öğle aranızda 15 dakikanızı ayırarak da uygulatabilirsiniz. Seansların bitiminde hem gür hem de canlı saçlara kavuşabilmeniz mümkün olabilecektir. Bu iki tedavi hem bayan hem erkek için uygulanabilir nitelikte bir tedavi olsa da daha çok bayan hastalar tarafından tercih edilmektedir. Bu tedavi ile memnun edici sonuçlar elde etmeniz mümkün olabilmektedir.