Saç Dökülmeleri ve Saç Dökülme Tedavileri

Saç Dökülmeleri ve Saç Dökülme Tedavileri

Saç dökülme problemi her 10 kişiden 7’sinde görülen bir problem olmaktadır. Saçlarda önce dökülme, akabinde de seyrelme olarak görülen bu durumun tedavi edilmemesi, kadınlarda erkek tipi dökülme, erkeklerde ise kellik problemlerine yol açabilmektedir. Bu sebeple saçlarında dökülmeler, bununla da birlikte seyrelmeler yaşayanların tedavi için başvurmaları gerekecektir. Tabii dökülmelerin tedavi edilir durumu ileri düzeydeki dökülmeler için geçerli olmaktadır. Günlük 100 tel kadar saç dökülmesi normal dökülmeler olarak görülmektedir. Bunun üstünde ve sıklıkla yaşanan dökülmeler olması durumunda doktora gidilmelidir. Ayrıca saç dökülmeleri, kişisel bir takım nedenlerden de kaynaklanabilmektedir. Bu sebeple nedenler biliniyorsa o doğrultularda önlemler alınması da tedavi öncesinde saç dökülme problemlerinin giderilmesini sağlayabilecek ya da dökülmelerin azalmasında yardımcı olabilecektir.

 • Yaşam standartlarının yoruculuğu
 • Yanlış beslenmeden kaynaklanan nedenler
 • Yanlış saç ürünlerinin tercih edilmesi ve kullanılması
 • Stres, depresyon, anksiyete ve kaygı gibi psikolojik açıdan olumsuz etkenler
 • Çok çeşitli hastalıklar, hastalıklarda kullanılan ilaçlar
 • Sigara ve alkol tüketimi
 • Saçlara uygulanan fön, maşa, saç boyası gibi zararlı etkenler, saçların dökülmesine yol açabilmektedir. Bu nedenlerden kaynaklı dökülme sorunu yaşamanız halinde nedeni ortadan kaldırmak adına yaşam stilinizde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Saç Dökülmeleri ve Saçsız Deride Uygulanabilen Tedaviler

Saç dökülmeleri ve kellik problemleri, çözülebilir nitelikte problemler olmaktadır. Bunlar için geliştirilmiş tedaviler, alanında uzman doktorlar tarafından uygulandığında başarılı sonuçlar oluşturabilecektir.

 • Bitkisel tedavi yöntemleri
 • İlaçla yapılan tedaviler
 • Prp yöntemi
 • Saç mezoterapisi
 • Saç ekim yöntemleri, saçlar üzerinde uygulanabilen saç tedavi yöntemleri olmaktadır. Bu yöntemlerin tümü başarılı bir şekilde sağlanabilir nitelikte olmaktadır.

Prp ve saç mezoterapi yöntemleri ile tedavi olacak hastalar, saçlarını güçlendirilmesi, daha sağlıklı saç çıkışlarının sağlanması amacıyla uygulatmaktadır. Prp yönteminde kullanılan ilaç, kişinin saç derisi üzerinden alınmaktadır. Bu yöntem yalnızca saçta değil, cilt üzerinde de uygulanabilmektedir. Saç tedavisi uygulanırken saç derisinden alınana kan işlenir ve nokta atışlar sayesinde saç derisine uygulanır. Saç mezoterapi yöntemi de iğne ile atışlar yapılarak uygulanmakla beraber, bu tedavide özel solüsyon kullanılır. Ortak noktaları, her iki tedavide de iğne atış yönteminin uygulanabiliyor olmasıdır.

Diğer bir yöntem saç ekimidir. Bu yöntem saç çıkışının olmadığı saç derisinde uygulanmaktadır. Erkeklerin saçsız derisi üzerinde uygulanan bu yöntem ile saç ekimi sağlanabilmektedir. Üstelik yapay bir görünüm oluşturmayacaktır.

Tüm bunların dışında bitkisel tedaviler ya da ilaçla tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Hangi tedavinin uygulanacağı, hastanın saç duruma bakılarak karar verilecektir. Tüm tedavi yöntemlerinin olumlu sonuçlar göstereceğini söyleyebiliriz. Önemli olan belirlenen seanslara zamanında gütmek ve tedavinin gereklerini yerine getirmektir. Bu şekilde sağlayacağınız düzenli tedavi, istediğiniz saç yapısına sahip olabilmenizi en iyi şekilde sağlayacaktır.