Saç Dökülmeleri Neden Olur?

Saç Dökülmeleri Neden Olur?

saç dökülmeleri

saç dökülmeleri

Saç dökülmeleri, farklı nedenlerden doğabilecek bir hastalık olmaktadır. Bu hastalık kadın, erkek ve farklı yaş gruplarında pek çok kişide görülebilmektedir.

 • Sağlıksız beslenme düzenine sahip kişiler
 • Uyku problemleri yaşayanlar
 • Kanser vb hastalıklar nedeni ile tedavi gören ve ilaç kullanmakta olan hastalar
 • Alkol ve sigara bağımlısı olanlar
 • Yeteri kadar su tüketiminde bulunmayanlar
 • Stres ve kaygı yaşayanlar
 • Yoğun iş ve çalışma temposuna sahip olanlar
 • Ailede saç dökülmesi problemi olan kişiler, saç dökülmeleri, kellik gibi problemler yaşayabilmektedir.

Yukarıdaki nedenlerden ötürü saç dökülmesi sorunu yaşamaktaysanız sorunlarınıza çözüm getirebilir, yukarıdaki nedenleri ortadan kaldırarak saç dökülmesinin azalmasını sağlayabilirsiniz Ancak bazı sebepler önlenebilir sebepler olamayabilir. Genetik faktörleri ortadan kaldırmak mümkün değildir. Bu gibi durumlarda da saç dökülmesinin azalmasını sağlamak, saçları güçlendirmek, yeni saç çıkışını sağlamak için doktorlardan destek almak gerekecektir. Uygun tedavi ile gerek genetiğe bağlı, gerekse de diğer nedenlerden ötürü oluşmuş olan saç sorunlarına çözümler üretilebilmektedir.

Saç Tedavileri ve Uygulama Şekilleri

Saç sorunları, tedavi edilebilir nitelikte sorunlar olmaktadır. Problemi yaşamakta olan herkes, sorunun çözümünü sağlatabilmektedir. Her sorun ve her cinsiyet grubu için çeşitli tedaviler olabilmektedir.

 • Saç mezoterapisi
 • Saç ekimi
 • Prp yöntemi saçların tedavi edilmesinde kullanılan yöntemler olmakta ve doktorlar tarafından uygulandığında olumlu sonuçlar verebilmektedir.

Saç mezoterapisi yönteminde iğneler kullanılmaktadır. Bu iğnelerin içerisinde ilaçlar olmakta ve atışlar şeklinde saç derisine uygulanmaktadır. Uygulama yaklaşık 15 dakika devam edebilmektedir. Atışların yapılacağı nokta ve atış sayısı hastaya göre değişim gösterebilecektir. Gün içerisinde ayıracağınız bir yarım saatte uygulamanın yapılabilmesini sağlatabileceksiniz Üstelik seans sonrasında rutin hayata devam etmekte sorun yaşanmayacaktır. Seanslar aralıklarla uygulanacak ve bunun süresi saç durumlarına göre belirlenecektir.

Prp yönteminde de saçların çıkışı ve güçlendirmesi için atışlar yapılmaktadır. Bu yöntemin mezoterapiden farkı, saç köklerinden alınan hücre ile ilaçların hazırlanıyor olmasıdır.  Nitekim saç mezoterapisi yöntemindeki atışlarda, iğne içerisine farklı bir solüsyon yerleştirilir. PRP de ise kişinin kendi kan hücresi kullanılır. İçerikleri farklı olan bu uygulamaların uygulama şekilleri ve sonuçları benze nitelikte olmaktadır.  Bu iki yöntem ile de sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilmeniz mümkün olabilmektedir.

Bir diğer saç tedavi yöntemi saç ekim yöntemleri olmaktadır. Farklı şekillerde uygulanabilen bu yöntem ile saçsız deride saç çıkışları sağlanabilmektedir. Özellikle kellik sorunu yaşayan erkekler tarafından tercih edilen bu yöntem sayesinde, hiç saçı bulunmayan bir birey bile saçlı bir deriye sahip olabilir. Üstelik tedavi sonuçları kalıcı niteliklerde olmakta, herhangi bir probleme yol açmamaktadır. Kellik sorunu yaşamakta olanlar, hiç tereddüt etmeden bu yönteme başvurabilir ve saçlı bir deriye sahip olabilir. Yöntemler için tüm bilgiyi doktorlardan alabilirsiniz.