Saç Dökülmeleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç Dökülmeleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

saç dökülme problemleri

saç dökülme problemleri

Saç dökülmeleri, bilinen ve birçok kişinin yaşamakta olduğu bir yöntem olmaktadır. Birçok kişide görülebilmekte olan bu sorun özellikle değişen yaşam koşulları sayesinde daha da artmıştır. Stresli bir yaşama sahip olmak, yoğun çalışma temposu, yaşam kalitesinin düşmesi, beslenme ve uyku düzensizlikleri gibi çok sayıda etken saç dökülmelerinin yaşanmasını sağlatabilmektedir. Tabii saç dökülme nedenleri yalnızca yaşamsal etkenlerden kaynaklanmaz. Genetik kaynaklı da olabilir. Ailede saç dökülme irsi olmakta ise kişilerde görülme ihtimali de bir hayli yüksek olacaktır. Ayrıca birtakım hastalıklar sebebi ile ya da bu hastalıklarda kullanılan ilaçların yan etkilerinden ötürü dökülmelerin yaşandığı da bir gerçektir. Tüm bunlar çözümlenebilir nitelikte olmaktadır. Saç dökülme nedenleri ister kişisel kaynaklı, ister genetik, ister hastalık kaynaklı olsun sonuç itibariyle tedavi edilebilir nitelikte olmaktadır. Sorunun doğru olarak tespit edilmesi ve doğru tedavinin uygulanması ile saç dökülme durdurulabilecek ve saç sayılarında artış yaşanırken daha gür ve sağlıklı saçlara sahip olunabilecektir. Sizler de günlük 100 teli aşan saç dökülme problemleri yaşamakta iseniz vakit kaybı yaşamadan doktora başvurabilir, tedavinizi uygulatabilirsiniz.

Saç Dökülmesinin Engellemek İçin Uygulanacak Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesi sorunu için farklı pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak bu tedavilerin, hastaların aldığı önlemler ile de desteklenmesi gerekecektir. Yaşam standartlarının düzenlenmesi, sağlıklı beslenme, düzenli uyku gibi önlemler büyük değişimleri beraberinde getirebilecek saç sorununu çözebilmede tedaviye yardımcı olabilecektir. Kişisel önlemler alındıktan sonra doktor tavsiyelerini esas alarak ve tedavinin düzenli olarak yapılmasını sağlayarak istediğiniz sağlıklı saç görünümüne erişim sağlayabileceksiniz. Tedavilere baktığımızda ise kadınlar ve erkeklerdeki saç dökülmelerini önleyebilecek güçte yöntemlerin olduğunu söyleyebiliriz.

  • Saç Mezoterapi Yöntemi
  • PRP ile Saç Tedavisi
  • Saç Ekim Yöntemi saçlar üzerinde uygulanmakta olan tedavi yöntemleri olmaktadır.

Bu yöntemlerden saç mezoterapisi yönteminde saça ilaç enjektesi yapılacak ve bu işlem belirli aralıklarda uygulanacaktır. Seanslar hastanın beklentilerine ve saç derisinin tedaviye verdiği cevaba göre değişecektir. PRP yöntemi için de tüm bunlar geçerlidir. Ancak prp yöntemi için kullanılan ilaç ile saç mezoterapisi yönteminde kullanılan ilaç farklı olmaktadır. Prp de hastanın kendi kanının işlenerek kullanımı sağlanırken saç mezoterapisinde özel bir solüsyon kullanılır. Her iki tedavinin de olumlu sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Bir saç tedavi yöntemi de saç ekim yöntemi olmaktadır. Saç ekimi yöntemi erkek hastalara uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde gerek genel, gerekse bölgesel kellik sorunlarına kalıcı nitelikli çözümler getirilebilmektedir. Böyle bir sorun yaşamakta iseniz saç ekimi sağlamakta olan doktorlarla iletişime geçebilir, size uygun olacak ve memnuniyetinizi sağlayacak saç ekimi tedavisini uygulatabilirsiniz. Tüm bu yöntemler olumlu sonuçlara yol açacaktır. Ancak tedavinin düzeyi hasta saç derisine göre değişim gösterebilecektir. Sizin için en iyi tedaviyi de doktorunuz belirleyecektir.